Výměna a vrácení zboží

Výměna zboží

Tento způsob je vhodné uplatnit pouze v případech, kdy budete uskutečňovat novou objednávku. Pokud chcete zboží pouze vrátit a neobjednávat nové zboží výměnou, postupujte způsobem pro Vrácení zboží - odstoupení od smlouvy.

Pokud Vám zakoupené zboží z nějakého důvodu nevyhovuje a rádi byste jej vyměnili za jinou velikost, barvu či jiné zboží z našeho e-shopu, je třeba uskutečnit novou objednávku. Nově objednané zboží Vám bude expedováno ihned po vrácení zboží a jeho kontrole. 

Doporučený postup při požadavku na výměnu zboží:

  1. V e-shopu si vyberte jinou variantu zboží, případně něco úplně jiného a vytvořte novou objednávku. Do poznámky v nové objednávce napište "výměna". Způsob dopravy nově objednaného zboží zvolte dle vlastního rozhodnutí. Dopravu při výměně zboží hradí vždy zákazník. Způsob platby zvolte dle vlastního rozhodnutí. Jakmile nám bude nová objednávka doručena bude uvedena do stavu "Čeká na doručení zboží výměnou" a současně o tomto budete informováni prostřednictvím e-mailu.
     
  2. Nevyhovující zboží z Vaši původní objednávky nám odešlete nejpozději do 14 dnů od převzetí zboží. Ke zboží přiložte kopii původní faktury a vyplněný formulář pro výměnu zboží, který Vám byl zaslán spolu se zbožím v původní zásilce, nebo si ho můžete vytisknou ZDEDbejte prosím na to, aby vrácené zboží bylo v takovém stavu v jakém jste jej obdrželi, tj. nesmí vykazovat známky poškození či opotřebení. Zejména je nutné vracet zboží s originálními visačkami, štítky a označením zboží, které nejsou poškozeny (odtrženy či ustřiženy). Kupující bere na vědomí, že pokud zboží vrácené bude poškozeno, opotřebeno či částečně spotřebováno, vzniká prodávajícímu vůči kupujícímu nárok na náhradu škody jemu tím vzniklé. Nárok na úhradu vzniklé škody je prodávající oprávněn jednostranně započíst proti nároku kupujícího na vrácení kupní ceny a nákladů na dodání zboží.

  3. Jakmile nám bude doručeno z Vaší strany zboží na výměnu a bude provedena jeho kontrola, vystavíme Opravný daňový doklad (dobropis) k původní faktuře ve kterém Vám odečteme cenu měněného zboží a cenu za dopravu původního zboží ve výši odpovídající nejlevnějšímu nabízenému způsobu dodání zboží, připočteme cenu nově objednaného zboží a cenu dopravy dle Vašeho výběru v nové objednávce. Zda budete muset za novou objednávku doplácet nebo Vám naopak budeme peníze vracet zjistíte právě z tohoto Opravného daňového dokladu (dobropisu), který Vám bude neprodleně zaslán na e-mail. 

    Pokud nově objednané zboží bude mít vyšší cenu než zboží měněné, budete doplácet pouze rozdíl ceny nového a měněného zboží + cenu za dopravu. V tomto případě Vás vyzveme k úhradě doplatku bankovním převodem. Po připsání doplatku na náš účet Vám bude nové zboží odesláno způsobem dle Vašeho výběru v nové objednávce. Případně můžete doplatek uhradit dobírkou.
    Pokud nově objednané zboží bude mít nižší cenu než zboží měněné, vznikne Vám u nás přeplatek ze kterého odečteme cenu za dopravu nového zboží dle Vašeho výběru v nové objednávce a zbytek Vám vrátíme neprodleně na Váš bankovní účet. Současně Vám bude nové zboží odesláno způsobem dle Vašeho výběru v nové objednávce.

V žádném případě nezasílejte vrácené zboží na dobírku. Zásilku zaslanou na dobírku nepřevezmeme a zbytečně tím zkomplikujete a prodloužíte celý proces.  

Vrácení zboží 

Jak postupovat, když Vám zakoupení zboží nevyhovuje a požadujete jeho vrácení?

Jako každý spotřebitel, máte právo na odstoupení od smlouvy dle § 1829 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb.,občanský zákoník bez udání důvodu a to ve lhůtě 14 dnů od převzetí zboží.

Zboží důkladně zabalte, přiložte vyplněný formulář (odstoupení od smlouvy), který Vám byl zaslán spolu se zbožím a vše odešlete na naši adresu uvedenou ve formuláři pro odstoupení od smlouvy. Formulář pro odstoupení od smlouvy - výměnu a reklamaci zboží_ModexaStyl.cz

Informaci o odstoupení od smlouvy nám můžete zaslat také elektronicky na e-mail info@modexastyl.cz

S vráceným zbožím je nutné dodat i doklad o koupi zboží (fakturu).

Dbejte prosím na to, aby vrácené zboží bylo v takovém stavu v jakém jste jej obdrželi, tj. nesmí vykazovat známky poškození či opotřebení. Zejména je nutné vracet zboží s originálními visačkami, štítky a označením, které nejsou poškozeny (odtrženy či ustřiženy). Kupující bere na vědomí, že pokud zboží vrácené kupujícím bude poškozeno, opotřebeno či částečně spotřebováno, vzniká prodávajícímu vůči kupujícímu nárok na náhradu škody jemu tím vzniklé. Nárok na úhradu vzniklé škody je prodávající oprávněn jednostranně započíst proti nároku kupujícího na vrácení kupní ceny a nákladů na dodání zboží.

Zásilku nám ve vlastním zájmu odešlete doporučeně (v případě problémů s doručením nebo při ztrátě budete moci s podacím lístkem na poště reklamovat).

Adresa pro zasílání zásilek se zbožím (výměna + vrácení + reklamace) 
pro zákazníky z České Republiky


SPRAVEXA SERVIS s.r.o.
Dr. Beneše 86
783 91 Uničov

Adresa pro zasílání zásilek se zbožím (výměna + vrácení + reklamace) 
pro zákazníky ze Slovenské Republiky

FROGMAN - ID 8946

P.O.BOX 901 - detašované pracovisko Sihoť
911 01 Trenčín
Na tuto adresu může být zásilka odeslána pouze prostřednictvím Slovenské pošty !

e-mail:    info@modexastyl.cz
telefon:  (+420) 705 114 696

V žádném případě nezasílejte vrácené zboží na dobírku. Zásilku zaslanou na dobírku nepřevezmeme a zbytečně tím zkomplikujete a prodloužíte celý proces.  

Po přezkoumání stavu vráceného zboží Vám bude částka za vrácené zboží včetně nákladů na dodání zboží (dopravné) zaslána neprodleně na bankovní účet uvedený ve formuláři o odstoupení od smlouvy. Jestliže kupující zvolil jiný než nejlevnější způsob dodání zboží, který prodávající nabízí, vrátí prodávající kupujícímu náklady na dodání zboží ve výši odpovídající nejlevnějšímu nabízenému způsobu dodání zboží (viz Obchodní podmínky).      

Doprava zdarma je v našem e-shopu při nákupu nad 1100 Kč (64 €). Pokud budete část zboží z objednávky vracet a tím pádem hodnota zboží ve Vaší objednávce poklesne pod 1100 Kč (64 €) bez dopravného, dopravné Vám bude započteno zpětně v Opravném daňovém dokladu - dobropisu (ve výši dle běžných cen dopravy v našem e-shopu).

Ostatní zde neuvedené řeší detailně Obchodní podmínky a Reklamační řád.
 

Copyright © SPRAVEXA SERVIS s r.o., všechna práva vyhrazena.