RFID - Peněženky s ochranou

Peněženky s ochranou RFID Secure mají všité prvky blokující signál RFID, čímž zabraňují provádění transakcí, když je platební karta uvnitř peněženky. Díky tomuto řešení se ukládáním platebních karet do peněženek se zabezpečením RFID chráníme před neoprávněnými transakcemi.

Než vysvětlíme, jak RFID peněženky chrání vaše bezkontaktní karty, musíme vysvětlit, jak taková platba funguje. RFID (Radio-frequency identification) je technika, která využívá vysílání rádiových vln k výměně informací. Používá se mimo jiné u platebních karet, které používají bezkontaktní platby (tzv. Pay-pass). Systém je z velké části založen na přenosu rádiových vln. Tento přenos probíhá mezi vysílačem, tj. Platební kartou, a přijímačem, tj. Platebním terminálem. Během platby je terminál přečten signál z karty. Standardní peněženky bez ochrany RFID neblokují tento signál. Tím je možné provádět transakce na dálku pomocí přenosného terminálu. Bohužel, tuto metodu používají zloději stále častěji. Stačí, aby se taková osoba se skrytým terminálem přiblížila na příslušnou vzdálenost a zahájila proces platby. Ve většině případů nejsou transakce do 500 Kč chráněny PIN kódem, takže můžeme být nevědomky okradeni. 

Zveme vás, abyste se seznámili s nabídkou dámských a pánských peněženek dostupných v našem obchodě, které mají bezpečnost.