Magazín Modexa

Co dát do dárkové peněženky

Ze všech dárků, které si lidé dávají k různým příležitostem jsou peněženky rozhodně velmi populární. Není divu, jedná se o kombinaci dárku, který je vysoce praktický a plní také estetickou funkci. Jedinou otázkou je, co její obsah?

Existuje určitá pověra, která říká, že byste neměli darovat prázdnou peněženku jako dárek. Říká se, že má symbolický význam a že peněženka bez obsahu, když je darována, nebude chtít v budoucnu „přitahovat“ další penízky.

Mince pro štěstí...

... a klidně vyšší hodnoty. V každém případě, pokud někomu darujete peněženku ve které najde nějaké drobné mince, bude určitě rád. Za prvé, je příjemné, když hned od začátku jejího používání můžete slyšet charakteristické „cinkání“ mincí :-), a za druhé se říká, že díky těmto prvním penízkům bude peněženka přitahovat další.

Šupina z kapra

Tento zvyk přímo souvisí s vánočními pověrami. U nás je docela populárním zvykem to, že byste si měli ponechat alespoň jednu šupinu z kapra, kterého zbaštíte během štědrovečerní večeře. Díky tomu se vás bude držet štěstí a finanční úspěch v průběhu dalších dvanáct měsíců. V současné době ale tento typ již není příliš běžný a věří mu zejména starší generace. 

Čtyřlístek

Tato nenápadná rostlina má podobný význam jako výše uvedená šupina. Údajně pomáhá „přilákat“ peníze do peněženky a také přináší obecné štěstí a dobrou náladu. Čtyřlístek byl každopádně vždy považován za symbol štěstí - je to pravděpodobně kvůli tomu, že je poměrně těžké ho najít.

Stírací los

Pokud mluvíme o štěstí, není špatným nápadem stírací los nebo nějaký loterijní tiket. Je nemožné si nevšimnout, že pokud nám něco chce pomoci dosáhnout bohatství, jsou takové dárky na seznamu hodně vysoko. 

Teď už jen vybrat tu pravou peněženku pro Vaše blízké.

Dámské peněženky

Dámská kožená peněženka
Pánské peněženky

Pánská kožená peněženka

Mateřské tašky a batohy splní vysoké nároky na praktičnost

Každá maminka ocení zavazadlo, které bude především funkční a snadno se nosí. Do takové kategorie patří také mateřské tašky, batohy a kabelky, které mohou opravdu hodně usnadnit život. Samozřejmě, že i design hraje svou roli, ženy pak ocení také skladnost či možnost připnutí tašku na kočárek, a tak si poněkud odlehčit.

Mateřské kabelky

U mateřských kabelek dnes neplatí, že se jedná o nevzhledné kousky, které jsou pouze funkčním zavazadlem. Co by to bylo za kabelku, kdyby v ruce dámy nevypadala skvěle, na druhou stranu má význam to, že se do ní vejde vše potřebné. Zvolit si můžete některou ze stylových tašek a kabelek, které snadno zavěsíte na kočárek, jinak řečeno, nemusíte je nosit stále na rameni. Zůstanou vám tak volné ruce a vy se můžete věnovat svému miminku. Při tom bude kabelka při ruce, stačí do ní jen sáhnout. Oblíbenými materiály jsou jednak dražší kůže, ale také levnější, přes to praktický polyester.

Mateřské tašky

Mateřské tašky bývají většinou o něco rozměrnější, díky čemuž se toho do nich také více vejde. To ale neznamená, že by se jednalo o tašky které zavazí a jsou těžké. I v tomto případě se bez potíží vejdou do úložného prostoru kočárku. Pokud si chcete takovou tašku zakoupit, ideální bude model, který bude stylový, ale hlavně dostatečně variabilní, kromě praktických přihrádek může být jeho součástí také sada doplňků pro maminky, jako jsou podložky pro přebalování nebo thermo obaly na lahve. Velmi užitečnou součástí mateřské tašky bývají speciální popruhy, s nimiž ji snadno připevníte ke kočárku, aniž byste přetěžovali úložné prostory.

Mateřská přebalovací taška Kono modrá 08190 (4)        11-1000x1000     Mateřská taška na kočárek sada černá LT6638 Miss Lulu (2)

Mateřské batohy a batůžky

Kabelky pro ženy se většinou nosí na rameni nebo v ruce, což ale nemusí být po delší době pohodlné. Ergonomičtější variantou se tak může stát třeba právě mateřský batoh, který lze nosit na zádech, ale také ho připnout k rukojeti kočárku. Jeho hlavní výhodou pro mamky je pochopitelně to, že vám vždy zůstanou volné ruce. Kvalitní mateřský batoh by měl disponovat variabilními přihrádkami, tvarovým zpevněním a také co nejjednodušším způsobem otevírání.

 E6814-BK (3)       E6705D2_GY (1)          Mateřský přebalovací batoh na kočárek Miss Lulu E6706 černý (1)       

Jak správně čistit koženou peněženku?

Dámské i pánské kožené peněženky patří k oněm doplňkům módy, které jsou praktické, a můžete je nosit klidně namísto kabelky. Jak se ale postarat o takovou koženou peněženku a především jak správně postupovat při jejím čištění? Obecně platí, že kožené produkty disponují dlouhou životností a snadno se čistí, pokud se tedy nejedná o některé specifické nečistoty.

Menší znečištění

Pokud se vám tedy „podaří“ ušpinit svou peněženku z kůže běžnou nečistotou, postačí ve většině případů pouhý hadřík s vlažnou vodou, případně je možné použít speciální čisticí přípravky na kůži. Po takovém základním vyčištění můžete použít dodatečně zvláčňující krémy, které zajistí, že kůže bude příjemná na dotek, pružná a samozřejmě i odolnější proti popraskání a nečistotám. Dokonce existují i speciální kondicionéry s obsahem mastných látek, jejichž zvláčňující efekt bude ještě citelnější.

Otestování přípravku

Nejste-li si jisti kvalitou zakoupeného přípravku, raději jej před použitím vyzkoušejte, nejlépe na starém kousku kůže nebo na takové části peněženky, která není tolik vidět. Mohlo by se totiž snadno stát, že po použití ne právě jakostního přípravku se na kůži objeví nehezké skvrny či jiné nežádoucí stopy.

Znečištění mastnotami

Mastnoty, případně barvy, ty rozhodně nejsou kamarády kožených peněženek. Oleje a barvy se z kůže neodstraňují věru snadno, neboť pronikají až do pórů. V situaci, kdy dojde ke znečištění mastnotami nebo barvou, je nejlepší vyčistit skvrnu pokud možno okamžitě. Platí zde, čím dříve, tím lépe. Vhodné pro tento účel jsou přípravky s obsahem lanolínů či včelího vosku.

Po čištění

Jakmile se vám povede koženou peněženku vyčistit, měli byste věnovat také dostatek pozornosti následné péči. Sušit byste neměli přímo na slunci ani při příliš vysokých teplotách, zapomeňte na kamna či radiátor. Při prudkém sušení by totiž kůže mohla vykazovat vady nebo dokonce popraskat. Ideální pro sušení kožené peněženky je suché prostředí s přiměřenou teplotou.