Magazín ModexaStyl

Psaníčko nemusí být jen mini

Psaníčko nemusí být jen mini

Psaníčko se postupně stalo něčím téměř povinným pro moderní ženu a skvělé na něm je, že se dá nosit po celý rok. Vyniknete s ním při formálních i méně formálních příležitostech, záleží jen na tom, jaký styl si vyberete. Proč jsou právě psaníčka tolik nepostradatelnou součástí mnoha outfitů a k jakým událostem je můžete využívat?

V létě i v zimě

Některé ženy se domnívají, že psaníčko je vhodné pouze na plesovou sezonu. Není to ale tak docela pravda, dá se nosit v podstatě celoročně, tedy na jaře, v létě, na podzim i v zimě. V létě vytvoří dokonalý soulad se sáčkem a kompletem, stejně jako s poněkud honosnějšími šaty a róbami. Zimní období zase vybízí ke kombinování s overaly a kabátky. Například kožené psaníčko té správné barvy se bude ideálně hodit ke kožené bundě a džínům.

Kam všude se hodí psaníčko?

Nyní se trochu pozastavme u toho, kam se vlastně takové psaníčko nejlépe hodí. Vězte, že není problém vzít ho do zaměstnání, na běžné pochůzky a nákupy, na rande i na společenskou či kulturní událost. A samozřejmě, že nejlepší bude, když budete vlastnit více typů psaníček, ona se totiž mohou dosti podstatně lišit.

Velikosti jsou různé

Když se řekne psaníčko, představíme si především malou ruční kabelku, ale může se jednat i o větší provedení. Podle toho pak budete nosit takovou kabelku buďto přímo v dlani, nebo i pod paží. Ve většině případů se ale setkáte skutečně s malými psaníčky, co nezatěžují.

Praktická psaníčka?

Snad jediným menším mínusem této mini kabelky pro ženy je její poněkud horší praktičnost, spočívající hlavně v menším obsahu. Jinak řečeno, nevejde se toho do ní tolik, jako do rozměrnější kabelky, na druhou stranu pro kratší událost, kdy vám postačí jen základní výbava, bude dostačující.

Různé designy

Moderní psaníčko se může pyšnit mnoha designy, pestrými barvami a zajímavými provedeními. Možná vám učaruje celokožené kvalitní psaníčko, látkové psaníčko nebo model s potiskem. Nabízí se ale také zdobení cvočky a podobnými dekorativními prvky či přírodní a ekologické materiály čítající konopí, bavlnu nebo bambus.

 LT6604-BK (4)

Plážové tašky nejen na pláž

Letní dovolená plná slunce a pohody vám navrátí energii a samozřejmě také umožní krásné opálení. Dámy ovšem často řeší, jakou tašku na pláž si vlastně zvolit. Oblíbené jsou nejen klasické proutěné a pletené tašky, ale také tašky kožené či vyrobené z textilních materiálů.

Větší než klasická kabelka

Základním předpokladem užitečnosti moderní plážové kabely je dostatek prostoru uvnitř. To proto, aby si do nich ženy mohly uložit vše, co se jinak ukládá do menších kabelek, tedy například kosmetiku a hygienické pomůcky, ale také nejrůznější plážové potřeby. Dámy si velmi rády volí dostatečně velké plážové tašky, do kterých se vejde třeba i osuška.

Design

Samozřejmě, že nejen funkčnost se cení u plážových tašek pro ženy. Naštěstí jsou v tomto směru výrobci velice inovativní a nápadití, takže se můžete neustále setkávat s novými zajímavými modely. Co se barev týká, tak vedou barvy moře a slunce a značné oblibě se poslední dobou těší námořnické pruhování. Zkrátka by se mělo jednat o takový vzhled, který bude nejen korespondovat s vaším oblečením, ale také s daným prostředím. Pruhovaná taška se bude skvěle hodit k džínům, ke kraťasům a v neposlední řadě i k různým doplňkům.

Materiály

Materiály plážových tašek by měly být dostatečně rezistentní, aby dokázaly odolávat náročným slunečným podmínkám. Rovněž by měly dobře odolávat vlhkosti, pro tento účel se používají speciální umělé materiály, kůže či specifické povrchové úpravy, jako je pogumování. Plážové tašky mohou být kožené, proutěné, textilní, pogumované nebo třeba s potiskem.

Využije letních slev

Dámské plážové tašky nejsou většinou nikterak drahým zbožím, a při tom je můžete použít opakovaně. Využijte výhodných letních akcí a slev, nakupujte třeba v zimě a tašku si prozatím uschovejte do skříně. Pochopitelně, že i v této kategorii tašek se najdou luxusní modely za tisíce, ale bohatě vám postačí kabela za pár stovek. Skvělé pak je, že se ji můžete využít rovněž na nakupování.

duza-torebka-torba-plazowa-california-xxl-2201-1

Kabelky dle materiálů

Základní typy kabelek dle materiálů

Dámské kabelky si můžeme rozdělit do třech základních skupin podle materiálů, ze kterých jsou vyrobeny. Zapomeňme nyní na doplňky a komponenty, které mohou být třeba z kovů, a věnujme se materiálům, ze kterých je vyrobená hlavní nosná část, chcete-li tělo kabelky.

Z přírodní kůže

Největší oblibě se těší kožené kabelky a je to pochopitelné. Přírodní kůže disponuje neobvyklou životností a dokáže se různými způsoby přizpůsobit. Kůže je sice dražší, než třeba umělé materiály, ale za to ji budete moci užívat hodně dlouhou dobu. To, že kůže a výrobky z ní jsou stylové, nemusíme více rozebírat.

Kožená kabelka se dokonale hodí ke koženému oblečení, ale také například k šatům, či kratší sukénce. Nejčastějšími typy jsou pak kozina, teletina, vepřovina či hovězina. U kožených kabelek je třeba věnovat se správné péči, od počáteční impregnace, až po pravidelná promazání. Tento materiál je natolik nadčasový, že zřejmě nevyjde z módy ani za mnoho staletí.

Kožená kabelka přes rameno

Z umělé kůže

Modely kabelek z umělé kůže rozhodně nejsou pouze levnějším zbožím. Jejich velkým plusem je veliká variabilita, ať už hovoříme o barvách nebo jejich doplňcích. Ať už se takový umělý materiál nazývá eko kůže či kůže syntetická, dovoluje výrobcům mnohem více inovací a extravagancí. Takové kabelky jsou levnější než kožené, avšak mohou se mnohem rychleji opotřebit. Umělá kůže je skvělá pro ženy, co rády často mění outfity a nebojí se originálních kousků v šatníku.

Kabelka přes rameno z umělé kůže

Z textilních materiálů

Ani textilní materiály nezůstávají pozadu, co se týká variability, není tajemství, že se těší veliké oblibě u mnoha žen. Jsou lehké a můžete je i prát, nabízí celé spektrum využitelnosti, od výletů do přírody, přes nakupování, až po návštěvu kulturní události. Ani tento typ kabelky se ale svou životností ani nepřibližuje kůži, avšak podpoří ležérní a sportovní styl. Ideální doplněk outfitu pro dámy shopaholičky.

Plátěná kabelka přes rameno