Magazín Modexa

Proč nejen ženy milují své kosmetické taštičky?

Toaletní taštičku si můžou dámy, ale i pánové přibalit na cestování do větší tašky nebo kufru. Podle velikosti ji ale lze použít také jako jediné menší zavazadlo při kratším cestování. Velkým plusem je vždy rozdělení na více přihrádek, do nichž si můžete uložit spoustu věcí, a především mít přehled o tom, co je uvnitř.

Bezpečné uložení

Taková toaletní taška pro ženu je zároveň výbornou ochranou obsahu, kdy se jedná většinou o kosmetiku a toaletní potřeby. A ty mohou být dosti náchylné, ať už hovoříme o rozbití, propíchnutí, nebo jiných možný problémech, třeba rozlití. I při náročném cestování budete mít vše pěkně zabezpečené v toaletní taštičce.

Vhodné i pro děti a studenty

Jak jsme si již naznačili, kosmetické a toaletní taštičky milují zvláště ženy, které si bez nich nedokážou představit cestování, rovněž muži v nich spatřují velké výhody, a to nemusí být žádní parádivci. V současnosti pak najdete na trhu také značný výběr dětských toaletních taštiček, u nichž dominují náležité pohádkové i jiné dětské motivy. A také studenti, trávící hodně času mimo domov na cestách, by měli mít toaletní taštičku vždy po ruce.

Větší provedení

Pokud se vydáváte například na dovolenou a požadujete poněkud větší objem, můžete pořídit toaletní bag. Často zde najdete jedno hlavní oddělení pro uložení větších předmětů a pomůcek, ke kterému jsou pak přidruženy menší přihrádky a kapsičky. K toaletním bagům pak bývají přidány i takové nezbytné vychytávky pro ženy, jako jsou zrcátka, či háčky pro zavěšení a suché zipy.

Další variantou rozměrnější toaletní tašky je kufřík, u něhož je hlavní výhodou pevnější a stabilnější provedení. To oceníte zvláště v případě, že si budete chtít svou tašku postavit na toaletní stolek nebo jinam. Pevnější materiály se zároveň postarají o lepší ochranu všeho, co je uloženo uvnitř.

Toaletní sety

Toaletní tašky budou vždy dárkem, který nezklame a je možné zakoupit i celé sety. Ty mohou sestávat z více typů těchto příručních zavazadel, jako je třeba kombinace menší taštičky a kufříku, nebo se může jednat rovnou o tašku, obsahující, to co do ní patří, tedy kosmetiku a toaletní potřeby.

sada toaletní taštičky dámaké Modexastyl          toaletní kosmetická taštička ModexaStyl      toaletní tašky ModexaStyl

Pánské peněženky nejsou jen o kvalitě materiálu

Pokud jste se někdy rozhodli pořídit pánskou peněženku, jistě vás překvapilo, jak obrovský výběr se nabízí. Když opomeneme pánské peněženky z tržnice, tedy ne právě kvalitní kousky, ve značkových obchodech se můžete ocitnout vskutku na obtížném rozcestí, která bude ta pravá. Pánové mají rádi jednak jednodušší eleganci, především ale kvalitu a praktičnost. Ne vždy se musí jednat o koženou peněženku, rovněž další přírodní a vysoce odolné materiály jsou v nyní kurzu. Podívejme se pánským peněženkám trochu na zoubek.

Velikost peněženky

Mnozí mužové se při nákupu peněženky zaměřují na prvním místě na její velikost. Uvědomte si, co v ní vlastně hodláte nosit, zda se bude například jednat pouze o bankovky a mince, nebo také o nejrůznější vizitky či dokonce větší počet dokladů. Výhodou menších peněženek je to, že si je můžete uložit do kapsy a nebudou vám nijak vadit. Větší peněženka toho zase pojme více.

Oblíbenou formou peněženky pro muže je takzvaná „dolarovka“, určená pouze na bankovky, případně na kreditní karty a některé doklady.

Zapínání

Velmi podstatnou vlastností každé peněženky je metoda zapínání. V současné době existuje opravdu mnoho různých patentů, spon a klipů, opomenout nemůžeme ani zip, který je v podstatě nejspolehlivější z hlediska zajištění. Na druhou stranu zip nemusí být vždy ukázkou té nejvyšší elegance. Někdo má rád peněženku zavřenou koženým páskem na patentek a někdo tento způsob uzavření pánské peněženky přímo nesnáší.  

Vnitřní rozložení

Dále hodnoťte i vnitřní rozložení pánské peněženky, tedy počet přihrádek a kapsiček, stejně jako jejich velikost. U správné funkční peněženky by neměla chybět oddělení na bankovky, dále dobře zajištěná přihrádka na mince a průhledné přihrádky na doklady, nebo na fotky vašich blízkých. Peněženka totiž není pouze jakousi ochranou vašich financí, ale také vám může připomenout, co máte rádi, zlepšit náladu a to nejenom vysokým obnosem uvnitř peněženky.

Design a barva

Obecně platí, že muži upřednostňují spíše jednodušší, leč stylové designy. A bývá to pravidlem také při výběru vhodné barvy peněženky. Vždy ocení univerzální zbarvení, tedy zejména černou, přírodně hnědou nebo šedou. V současné době se velmi dobře prodávají pánské peněženky, které mají barevné doplňky v červené, modré a zelené barvě. Velmi oblíbenou barvou pánských peněženek je barva koňaková. Takto barevné pánské peněženky se pak budou hodit ke každému outfitu, ať už je spíše společenský, ležérní nebo pracovně formální.

 

5267-CG

n992-vt2 5564-BK

 

Jak vybrat dámský městský batůžek

Podle jakých parametrů vybírat dámský městský batůžek?

U moderních žen není žádnou zvláštností, že nosí místo kabelky menší batoh, ideální na kratší cesty a také jako doplnění stylu. Obliba takových batůžků se zvyšuje nejen proto, že dnešní výrobci nabízí stále širší sortiment, ale ještě více proto, že se jedná o praktické zavazadlo, co se dá snadno kombinovat s různým oblečením. Pokud si například pořídíte nové džíny, pak stačí zvolit vhodný batůžek v podobném barevném i designovém provedení, a ten se stane nedílnou součástí vašeho outfitu.

Praktičnost a zdravotní přínos

Dámský batůžek by měl splňovat určité požadavky z hlediska praktičnosti, vždyť právě tato vlastnost je tím, co ho odlišuje od dámské kabelky. Ta může po delším nošení spíše zavazet a být tak trochu nepohodlná, když ji musíte neustále držet v ruce, případně ji nosit na rameni. To městský batůžek nosíte na zádech, takže máte volné ruce a nikterak vás neomezuje v pohyblivosti a když něco potřebujete, tak ho jednoduše sundáte a sáhnete do něj. Rovněž ze zdravotního hlediska jsou o dost vhodnější právě batohy tohoto typu, neboť nezatěžují jednostranně určitou část těla. Nošení kabelky na rameni může vést dokonce k potížím se zády a dalšími tělesnými partiemi.

Účel batohu

Dobře si rozmyslete, jakým způsobem budete vlastně svůj mini batoh využívat, jinak řečeno, k jakému účelu bude sloužit. Podle toho se můžete zaměřit na takové důležité věci, jako je výrobní materiál, velikost, ergonomie, ale také design. Jinak bude vypadat batoh, který budete nosit každý den do zaměstnání a jinak zase ten, který je určený spíše pro volnočasové aktivity a jako módní doplněk. Pochopitelně, že si budete moci vybrat i z outdoor batůžků, tedy těch odolnějších, vhodných do přírody.

Vyzkoušejte popruhy

Z hlediska pohodlnosti dámského batůžku mají velký význam popruhy. Před koupí si tedy batoh nejprve vyzkoušejte a otestujte, zda vás řemeny nikde netlačí, neřežou nebo neškrábou a jestli vůbec disponují nastavitelností.

Další důležité parametry výběru:

  • zpevněná zádová část
  • váhový limit
  • počet oddělení a kapsiček, včetně jejich velikosti
  • odolnost vůči poškození
  • hmotnost
  • přizpůsobivost tělesným křivkám
  • vzhled a barva

 

Dámský batůžek a kabelka batoh GIL Bags 2v1 2021 ModexaStyl (2)             662      modny-plecak-damski-jennifer-jones-3125-1 (8)  

Stránka 1 z 5 - 15 položek celkem