Jakou vybrat tašku na notebook?

Taška na notebook jako funkční zavazadlo i ukázka stylu

Někdo používá svůj notebook pouze na jednom místě, například doma nebo v práci, většina lidí ho ale považuje za mobilní zařízení. A to si na cestu zaslouží svou ochranu. Taška na notebook je tak naprostou nezbytností, pokud často cestujete. Co zohlednit při výběru ideálního modelu?

Taška nebo batoh?

Nabízí se dvě varianty. Muži většinou dávají přednost batohu, zatímco dámy si na notebook zvolí spíše tašku. Ale pozor, pokud jste manažerem, který si dává záležet na svém decentním a profesionálním vzhledu, tak váš styl podtrhne spíše klasická taška na notebook, nahrazující pracovní kufřík. Pro ty nejnáročnější jsou pak top volbou tašky vyrobené z pravé kůže, ideálně s větším množstvím oddělení, do nichž si uložíte vše potřebné.

Jakou velikost?

Tašky na notebook jsou nabízeny v různých velikostech, od té nejmenší, tedy kolem 12 palců, až po velké tašky velikosti více než 18 palců. Právě toto kritérium se mnohým jeví jako vůbec nejdůležitější, neboť musíte porovnat velikost mobilního počítače s velikostí tašky. Pokud by byla moc rozměrná, tak v ní nebude notebook stabilní, a pokud bude zase příliš malá, tak se vám do ní notebook jednoduše nemusí vejít, případně nezbude prostor na další věci.

Váha vs. elegance

S tím, jak se vám bude taška na notebook nosit, úzce souvisí také její hmotnost. Lehčími materiály jsou například nylon nebo polyester, pravá kůže je pak zase těžší, na druhou stranu vypadá skvěle a pokud si opravdu potrpíte na eleganci, tak se jí nemusíte až tak obávat.

Ochrana

Myslete i na bezpečnost a ochranu vašeho notebooku, vždyť právě ochranná funkce je tolik důležitá. Taška zkrátka neslouží pouze k přenášení, ale v případě, že se hodně přesouváte a například cestujete různými dopravními prostředky, ochrana je doslova nutností. A to ani nemluvíme o ochraně proti nepřízni počasí. Taška na laptop by tedy měla být voděodolná, pevná a z materiálů, které dokážou odolat propíchnutí nebo roztržení, také by měla určitým způsobem tlumit nárazy.

Další důležité parametry:

  • Provedení ramenního popruhu a madla
  • Pohodlnost a ergonomie při nošení
  • Kvalita zipu
  • Počet přihrádek