Večerní kabelka neboli psaníčko formálně i neformálně

K plesové róbě se bude skvěle hodit kazetové psaníčko, tedy malá kabelka do ruky. Pokud se podíváte na dámské celebrity při nejrůznějších významných společenských událostech, většina z nich třímá v ruce právě tuto malou a lehkou variantu dámské kabelky. To ale neznamená, že byste si kabelku do ruky nemohli vzít také při méně formálnějších událostech, třeba na rande, do kina či na pouhou procházku městem. Z psaníček se stal postupně doplněk, vhodný nejenom k různým outfitům, ale také k mnoha příležitostem. Je to něco mezi peněženkou a kabelkou, při čemž do této kabelky si můžete uložit to nejdůležitější.

Malé i větší

Psaníčka jsou vyráběna v různých velikostech, od těch nejmenších, která se opravdu podobají stylové peněžence, až po psaníčka svou velikostí připomínající složku s dokumenty. Pro tuto dámskou kabelku je typické, že nemá ucho ani jinou formuj úchopu, což dodá dámě při nošení ještě více elegance. Ouško často nahrazuje řetízek či šňůrka po straně psaníčka, díky němuž je možné efektivně si ho omotat kolem ruky.

Možná by se vám mohlo zdát, že dámské psaníčko není moc praktické, ale není to pravda, neboť tohle je kabelka, která vás nebude nijak zatěžovat a při tom se do ní můžou vejít takové důležité věci, jako je rtěnka, doklady a peněženka, parfém či třeba sada na manikúru. Můžete si ho bez obav uložit pod paži a takto budete mít volné ruce podobně jako při nošení klasické či crossbody kabelky.

Trendy kazetové psaníčko

Velkým módním hitem posledních let jsou kazetová psaníčka. Je pro ně charakteristické, že jejich povrch je z pevného a tvrdého materiálu, díky čemuž vypadají opravdu tak trochu jako kazeta. Nespornou výhodou se tak stává lepší ochrana vnitřního obsahu, na druhou stranu kazetová psaníčka nejsou tolik tvarově přizpůsobivá. A je opravdu z čeho vybírat, můžete se zaměřit na design, který bude dokonale ladit s vaším outfitem, postavou i účesem a vybrat si kazetové psaníčko na míru.