Jak vybrat pánský opasek k obleku

K pánským oblekům stylové společenské opasky jednoduše patří. A nemusí být zdaleka určené pouze na ryze společenskou událost, jako je například ples, pracovní setkání, rodinná oslava, či dokonce svatba. Kvalitní pánský opasek je ideálním doplňkem pro manažery a muže, kteří ke své práci oblek potřebují. Měli byste si ale uvědomit, že by se měl k vašemu obleku co nejlépe hodit, a ne každý má takový cit, aby vybral optimální model. Jak na to?

Charakteristika opasku k obleku

Jak by měl tedy takový opasek vhodný k obleku vypadat? Preferuje se kůže, případně kvalitně provedená umělá kůže, zároveň by neměl být příliš široký, ideálně do 4 centimetrů. Širší opasky se hodí spíše ke džínům, v kombinaci s oblekem a společenskou košilí nepůsobí zrovna patřičně. Pánský společenský opasek by neměla zdobit ani velká spona, která sama o sobě dosti vyniká a přeci jen oblek je spíše oblečením decentním.

Barva opasku

Jindy vhodný výrazně barevný opasek, nebo dokonce opasek s křiklavějšími motivy, jako jsou puntíky, se hodí ke zcela jinému oblečení a na společenské události by působil spíše legračně. I proto byste měli volit takové barvy, které jsou méně nápadné, a především dobře ladí jak s oblekem, tak také s košilí a v neposlední řadě se zvolenou společenskou obuví. To znamená, k černé obuvi černý pásek a k hnědé zase hnědý. Chcete-li za pánský opasek trochu ušetřit, tak si můžete pořídit oboustranný, kombinovatelný se dvěma barvami bot.

A co kšandy?

Namísto opasku můžete použít pánské kšandy. Vždy ale samostatně. Nosit oba dva tyto praktické doplňky je zcela nevhodná volba. I kšandy se dnes těší velké oblibě u mužů a nesporně nabízí oproti opasku některé výhody. Nejsou ale pro každého, je to dost o zvyku, ale pokud se s nimi sžijete, tak se můžete stát lvem salónů stejně, jako s designovým společenským opaskem.

Zde naše nabídka pánských opasků.