Jak vybrat pánský opasek k obleku

K pánským oblekům stylové společenské opasky jednoduše patří. A nemusí být zdaleka určené pouze na ryze společenskou událost, jako je například ples, pracovní setkání, rodinná oslava, či dokonce svatba. Kvalitní pánský opasek je ideálním doplňkem pro manažery a muže, kteří ke své práci oblek potřebují. Měli byste si ale uvědomit, že by se měl k vašemu obleku co nejlépe hodit, a ne každý má takový cit, aby vybral optimální model. Jak na to?

Charakteristika opasku k obleku

Jak by měl tedy takový opasek vhodný k obleku vypadat? Preferuje se kůže, případně kvalitně provedená umělá kůže, zároveň by neměl být příliš široký, ideálně do 4 centimetrů. Širší opasky se hodí spíše ke džínům, v kombinaci s oblekem a společenskou košilí nepůsobí zrovna patřičně. Pánský společenský opasek by neměla zdobit ani velká spona, která sama o sobě dosti vyniká a přeci jen oblek je spíše oblečením decentním.

Barva opasku

Jindy vhodný výrazně barevný opasek, nebo dokonce opasek s křiklavějšími motivy, jako jsou puntíky, se hodí ke zcela jinému oblečení a na společenské události by působil spíše legračně. I proto byste měli volit takové barvy, které jsou méně nápadné, a především dobře ladí jak s oblekem, tak také s košilí a v neposlední řadě se zvolenou společenskou obuví. To znamená, k černé obuvi černý pásek a k hnědé zase hnědý. Chcete-li za pánský opasek trochu ušetřit, tak si můžete pořídit oboustranný, kombinovatelný se dvěma barvami bot.

A co kšandy?

Namísto opasku můžete použít pánské kšandy. Vždy ale samostatně. Nosit oba dva tyto praktické doplňky je zcela nevhodná volba. I kšandy se dnes těší velké oblibě u mužů a nesporně nabízí oproti opasku některé výhody. Nejsou ale pro každého, je to dost o zvyku, ale pokud se s nimi sžijete, tak se můžete stát lvem salónů stejně, jako s designovým společenským opaskem.

Zde naše nabídka pánských opasků. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení