Jak vybrat pánskou koženou tašku

Nedá se pochybovat o tom, že pánská kožená taška je doplňkem k outfitu a zavazadlem, které je nezbytnou součástí světa pánské módy. Kůže pak patří k oněm materiálům, co nezklamou ani vzhledem, ani svou kvalitou a trvanlivostí. Rádi byste i vy obohatili svůj šatník o novou koženou tašku? Potom bychom vám rádi poradili, na co se nejvíce zaměřit.

Kvalita kůže

Chcete-li opravdu kvalitní kůži, za prvé si zjistěte, zda se jedná o kůži pravou. Velmi výrazně vám může pomoci také samotná značka a název výrobce, ti nejlepší totiž vždy garantují, že se skutečně jedná o kvalitně zpracovanou přírodní useň. Ověřené značky znamenají takové vlastnosti, jako je dobrá odolnost proti vlhkosti, tvárnost, příjemné pocity při držení a schopnost odolávat změnám teplot.

Úpravy a zdobení

Velkou důležitost mají také další prvky pánské kabely, především tedy kování a nejrůznější povrchové a další úpravy. Zpracování spon, zipů a zámečků si důkladně vyzkoušejte, vyhnete se tak nepříjemnostem v budoucnosti, souvisejícími zejména s funkčností. Neméně podstatné je i provedení podšívky.

Pohoda a pohodlí

Určitě nechcete pánskou koženou tašku, která se vám bude špatně nosit. I proto se zaměřte na to, zda vám ucho padne do ruky, jestli vás nikde netlačí ramenní popruh a jestli je pro vás ve všech směrech příjemná na dotek a zároveň ergonomická.

Sladění s vaším stylem

Vybírejte pouze takové pánské kožené tašky, u nichž si budete jisti, že padnou k vašemu oblečení. Například k džínům se velmi dobře hodí tašky v hnědé, ke společenskému obleku zase klasická černá. A vždy platí, že pánská taška by měla dobře ladit s dalšími koženými doplňky, jako jsou opasky, a pochopitelně i s použitou obuví.

Rozměry a tvar

Nebojte se otestovat, zda daná pánská taška pojme vše, co si do ní chcete uložit. I dělení na různá oddělení může být rozhodující, podobně jak tvarové provedení.

Shrnutí na závěr: Pánská taška z kůže by vám měla vyhovovat užitností, imponovat vzhledem, a hlavně se dokonale hodit k vaší osobnosti. S trochou citu určitě i Vy najdete tu pravou.