Dámské psaníčko nezklame na večírku ani na svatbě

Dámské psaníčko si můžeme charakterizovat jako malou kabelku především do ruky. I proto se velice dobře hodí na společenské události, můžeme ji rovněž považovat za kabelku večerní. Díky malému rozměru se bude psaníčko hodit například na večírek, raut nebo na párty, tedy na jednorázovou událost, kde splní funkci stylového doplňku a menší kabelky, do které si uložíte jen to nejnutnější.

lse0067 psaníčko ModexaSTy          psaníčko 18083 ModexStyl              psaníčko 1756 modexa

Proč psaníčko?

Proč je tento typ kabelky pojmenován psaníčko vám bude jasné ihned, když ji spatříte. Je to dáno charakteristickým střihem, který nám na první pohled opravdu připomíná dopisní obálku. Obdélníkový tvar ale nemusí být vždy pravidlem, takže se můžete setkat i s poněkud méně tradičními psaníčky zaokrouhlenými nebo dokonce kulatými.

Zapínání psaníčka

Návrháři a výrobci psaníček dnes preferují zapínání s pomocí magnetu, můžete si ale vybrat také variantu se zipem, to už záleží pouze na tom, co pro vás bude praktičtější. Zip vaše psaníčko lépe zabezpečí, magnetické zapínání je zase velmi elegantní a rychlé.

Jak se psaníčka nosí?

Dámskou kabelku psaníčko můžeme nosit hned několika způsoby. Buďto klasicky v ruce, mezi loktem a paží, to pro případ, že potřebujeme míc v určitých situacích přeci jen trochu volnější ruce, nebo si můžete zvolit psaníčko opatřené páskem na ruku, což je zase záruka toho, že ho jen tak neupustíte.

K jakým příležitostem a outfitům nosit psaníčka?

Psaníčka jsou stále nejčastěji součástí večerních šatů, dámy si je mohou vzít na ples, do divadla, na společenskou párty, na svatbu, ale také třeba jako doplnění outfitu při silvestrovských oslavách. 

Vaši eleganci podtrhne psaníčko v kombinaci se šaty méně výrazných barev, ale také s poněkud odvážnějšími modely. Dámská psaníčka trochu větších rozměrů se ale hodí také pro manažerky, tedy k outfitům bussines stylu, u kterých nejsou šaty nebo sukně nutností, dobře ladí také s elegantními kalhotami.