Které kabelky jsou nejoblíbenější?

Které kabelky jsou dnes mezi dámami nejoblíbenější?

S vhodnou kabelkou se můžete vydat za nočním dobrodružstvím, na kulturní akce, na nákupy, nebo pouze na procházku, vlastně kamkoliv. Pro každou ženu se jedná o jeden za základních doplňků outfitu, který je nejen stylový, ale také funkční. Dle velikosti se vám do kabelky vejde třeba jen základní vybavení a kosmetické pomůcky, nebo rovnou menší nákup. Jaké typy kabelek dnes patří k těm nejvyhledávanějším?

Klasika

Nejprve si zmiňme klasické kabelky, často vyrobené z kůže. Jejich provedení nebývají tak extravagantní, nicméně u nich oceníte značnou univerzálnost. Klasická kabelka může být do ruky či přes rameno a rozlišujeme rovněž klasické kabelky z pevných a měkkých materiálů.

klasika kabelka

Shopperky

Kabelka shopperka je určena pro poněkud více předmětů, a jak již napovídá její název, bude se hodit na nákupy. Samozřejmě, že do ní nenacpete měsíční nákup, tedy plný nákupní vozík, ale spíše vám poslouží jako to správné příruční zavazadlo, a také doplnění outfitu. Shopperky ale můžete použít také v práci na obchodní schůzce nebo na rande s přítelem, svým moderním pojetím a elegancí jsou univerzální volbou.

shopper

Crossbody

Crossbody kabelky bychom si mohli pojmenovat poněkud více česky, a to jako kabelky křížem přes tělo. Někdy jsou označovány také jako messengers. Jejich rozměry jsou oproti shopperkám většinou menší, lze je nosit jednak křížem, ale i zavěšené na rameně podél těla.

crossbody kabelka

Psaníčko

Přesně do ruky se vám vejde psaníčko, a i jeho provedení může být různorodé. Většinou se ale jedná o menší kabelku, která se nosí v ruce, někdy je opatřena uchem či popruhem přes rameno, ale spíše se nosí zcela volně.

LT6604-BK (4)

Oblíbené materiály

A pokud hovoříme o oblíbených druzích a typech kabelek, nemůžeme ponechat stranou onen důležitý parametr výběru, tedy materiály. Kromě klasiky v podobě kůže se nabízí také koženky, různé textilie a umělá vlákna, či rovnou guma a plast. Ve výčtu nechybí ani přírodní a eko materiály, třeba konopí, vlna, len, či bambus.