Nosíte správně svůj opasek?

Bez opasku se spousta mužů neobejde. Ať už ho nosí z čistě praktických důvodů, nebo jako stylový doplněk, jisté je jedno. Pánský opasek patří k oněm doplňkům, které mají šmrnc a poslouží jako nezbytný pomocník pro osoby se štíhlejším pasem nebo naopak pro ty muže, kteří mají větší bříško 😊. Zkrátka, udrží vaše kalhoty na svém místě a zároveň vám dodá pocit bezpečí. Trendy pánské opasky jsou nabízeny v mnoha provedeních, sázkou na jistotu je pak pravá přírodní kůže. Opasky se dají se nosit ke společenskému oblečení, stejně jako k volnočasovým outfitům. Otázka je, zda svůj opasek nosíte správně. Možná se budete trochu divit, ale existují určitá pravidla.

Správná velikost

Při zkoušení nového opasku si dejte velký pozor na to, aby měl správnou velikost. Měli byste ho zapínat na jednu z prostředních dírek, abyste měli dostatečnou vůli pro případ, že přiberete, nebo naopak zhubnete. Zároveň je podstatné, aby vám opasek zbytečně nepřečníval, což rozhodně nevypadá hezky. Nejlepší je, když konec můžete po zapnutí protáhnout poutkem kalhot tak, aby z něj přebývalo maximálně 10 centimetrů.

Orientace opasku

Opasek vždy noste přímo v oblasti pasu, nikoliv níže, nebo dokonce na břichu. Mohlo by to způsobit nepříjemnosti a nepohodlí, v horších případech dokonce otlaky. Rozdíl je samozřejmě také v tom, zda jste pravák nebo levák. Praváci používají pánský opasek tak, že je koncový cíp po jejich pravé ruce, u leváků je tomu většinou naopak. Ale zdaleka se nemusí jednat o dané pravidlo, záleží na tom, co je pro koho pohodlnější. Vždy si ale dejte pozor, aby přezka byla přesně uprostřed, špatné umístění nevypadá právě esteticky.

Správný typ a barva ke kalhotám

Pánský opasek by měl ladit s kalhotami, a to nejenom barevně, ale také svou šířkou. Pochopitelné je, že musíte dát pozor na to, jak velká jsou u daných kalhot poutka a nekupovat si pásek, který bude příliš široký. Takovou jistotou je černý opasek, oblíbenou barvou je pak také hnědá. Pokud máte rádi trochu té extravagance, tak nebudete mít problém sehnat pásky výraznějších barev, samozřejmě ke kalhotám v podobném stylu.