Pánská kožená peněženka - skvělý dárek který nezklame

K narozeninám, na Vánoce, z lásky, nebo prostě jen tak, můžete svému milovanému partnerovi koupit dárek, který určitě nezklame. Pánskou koženou peněženku ve stylovém provedení ocení kdykoliv, tedy nejen tehdy, když je už nákup nového kusu nezbytně nutný. Pánskou peněženkou můžete obdarovat přítele, manžela, ale také tátu, dědu, strýce nebo kolegu v práci, kterého si vážíte.

Otázka vhodného materiálu

Podobně, jako u dalších doplňků pánské módy, jsou peněženky vyráběny z umělého, tedy syntetického materiálu. Pro pravého chlapa se však lépe hodí přírodní materiál, na který je spolehnutí a který vypadá skvěle po celý život, jen se o něj dobře postarat. Ano, hovoříme o kůži. Pokud koupíte blízkému chlapovi koženou peněženku, určitě mu uděláte velkou radost.

Pánská kožená peněženka tedy zaručeně dlouho vydrží, cení se ale i další vlastnosti, jako třeba vysoká odolnost a příjemnost materiálu při doteku. Design takové peněženky zřejmě nikdy nevyjde z módy, a pokud je opravdu kvalitní, může se klidně dědit z generace na generaci.

Dvě křídla nebo tři?

Jak už to tak u pravých chlapů bývá, více důrazu kladou na praktičnost a snadnost používání, než na nějaké ty módní kudrlinky. Nevybírejte tedy zbytečně složité a překombinované modely, spíše se zaměřte na pánskou peněženku dvoukřídlou, dostačující na uložení základních dokladů, peněz a kreditních či klubových karet. Je-li adresát dárku trochu náročnější na prostor, jinak řečeno, je zvyklý nosit v peněžence mnohem více než jen finance, pár karet a nejdůležitější doklady totožnosti, zvolte trojkřídlou peněženku. Pamatujte ale na to, že ta již je o dost objemnější, takže v kapse zabere trochu více místa. Je tedy vhodná spíše pro nošení v tašce, batohu nebo manažerské, diplomatické aktovce. Pokud hledáte malou peněženku vhodnou do kapsy zvolte malou pánskou slim peněženku.

Co je ještě třeba zohlednit?

  • Barevné provedení
  • Hmotnost
  • Typ zapínání a zabezpečení
  • Tvar a velikost