Pánské peněženky nejsou jen o kvalitě materiálu

Pokud jste se někdy rozhodli pořídit pánskou peněženku, jistě vás překvapilo, jak obrovský výběr se nabízí. Když opomeneme pánské peněženky z tržnice, tedy ne právě kvalitní kousky, ve značkových obchodech se můžete ocitnout vskutku na obtížném rozcestí, která bude ta pravá. Pánové mají rádi jednak jednodušší eleganci, především ale kvalitu a praktičnost. Ne vždy se musí jednat o koženou peněženku, rovněž další přírodní a vysoce odolné materiály jsou v nyní kurzu. Podívejme se pánským peněženkám trochu na zoubek.

Velikost peněženky

Mnozí mužové se při nákupu peněženky zaměřují na prvním místě na její velikost. Uvědomte si, co v ní vlastně hodláte nosit, zda se bude například jednat pouze o bankovky a mince, nebo také o nejrůznější vizitky či dokonce větší počet dokladů. Výhodou menších peněženek je to, že si je můžete uložit do kapsy a nebudou vám nijak vadit. Větší peněženka toho zase pojme více.

Oblíbenou formou peněženky pro muže je takzvaná „dolarovka“, určená pouze na bankovky, případně na kreditní karty a některé doklady.

Zapínání

Velmi podstatnou vlastností každé peněženky je metoda zapínání. V současné době existuje opravdu mnoho různých patentů, spon a klipů, opomenout nemůžeme ani zip, který je v podstatě nejspolehlivější z hlediska zajištění. Na druhou stranu zip nemusí být vždy ukázkou té nejvyšší elegance. Někdo má rád peněženku zavřenou koženým páskem na patentek a někdo tento způsob uzavření pánské peněženky přímo nesnáší.  

Vnitřní rozložení

Dále hodnoťte i vnitřní rozložení pánské peněženky, tedy počet přihrádek a kapsiček, stejně jako jejich velikost. U správné funkční peněženky by neměla chybět oddělení na bankovky, dále dobře zajištěná přihrádka na mince a průhledné přihrádky na doklady, nebo na fotky vašich blízkých. Peněženka totiž není pouze jakousi ochranou vašich financí, ale také vám může připomenout, co máte rádi, zlepšit náladu a to nejenom vysokým obnosem uvnitř peněženky.

Design a barva

Obecně platí, že muži upřednostňují spíše jednodušší, leč stylové designy. A bývá to pravidlem také při výběru vhodné barvy peněženky. Vždy ocení univerzální zbarvení, tedy zejména černou, přírodně hnědou nebo šedou. V současné době se velmi dobře prodávají pánské peněženky, které mají barevné doplňky v červené, modré a zelené barvě. Velmi oblíbenou barvou pánských peněženek je barva koňaková. Takto barevné pánské peněženky se pak budou hodit ke každému outfitu, ať už je spíše společenský, ležérní nebo pracovně formální.

 

5267-CG

n992-vt2 5564-BK