ZÍTRA V PÁTEK 19.7. 2024 Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ NEODESÍLÁME ŽÁDNÉ ZÁSILKY. VEŠKERÉ OBJEDNÁVKY BUDOU ODESLÁNY V PONDĚLÍ 22.7. 2024.

Jak vybrat dámský městský batůžek

Podle jakých parametrů vybírat dámský městský batůžek?

U moderních žen není žádnou zvláštností, že nosí místo kabelky menší batoh, ideální na kratší cesty a také jako doplnění stylu. Obliba takových batůžků se zvyšuje nejen proto, že dnešní výrobci nabízí stále širší sortiment, ale ještě více proto, že se jedná o praktické zavazadlo, co se dá snadno kombinovat s různým oblečením. Pokud si například pořídíte nové džíny, pak stačí zvolit vhodný batůžek v podobném barevném i designovém provedení, a ten se stane nedílnou součástí vašeho outfitu.

Praktičnost a zdravotní přínos

Dámský batůžek by měl splňovat určité požadavky z hlediska praktičnosti, vždyť právě tato vlastnost je tím, co ho odlišuje od dámské kabelky. Ta může po delším nošení spíše zavazet a být tak trochu nepohodlná, když ji musíte neustále držet v ruce, případně ji nosit na rameni. To městský batůžek nosíte na zádech, takže máte volné ruce a nikterak vás neomezuje v pohyblivosti a když něco potřebujete, tak ho jednoduše sundáte a sáhnete do něj. Rovněž ze zdravotního hlediska jsou o dost vhodnější právě batohy tohoto typu, neboť nezatěžují jednostranně určitou část těla. Nošení kabelky na rameni může vést dokonce k potížím se zády a dalšími tělesnými partiemi.

Účel batohu

Dobře si rozmyslete, jakým způsobem budete vlastně svůj mini batoh využívat, jinak řečeno, k jakému účelu bude sloužit. Podle toho se můžete zaměřit na takové důležité věci, jako je výrobní materiál, velikost, ergonomie, ale také design. Jinak bude vypadat batoh, který budete nosit každý den do zaměstnání a jinak zase ten, který je určený spíše pro volnočasové aktivity a jako módní doplněk. Pochopitelně, že si budete moci vybrat i z outdoor batůžků, tedy těch odolnějších, vhodných do přírody.

Vyzkoušejte popruhy

Z hlediska pohodlnosti dámského batůžku mají velký význam popruhy. Před koupí si tedy batoh nejprve vyzkoušejte a otestujte, zda vás řemeny nikde netlačí, neřežou nebo neškrábou a jestli vůbec disponují nastavitelností.

Další důležité parametry výběru:

  • zpevněná zádová část
  • váhový limit
  • počet oddělení a kapsiček, včetně jejich velikosti
  • odolnost vůči poškození
  • hmotnost
  • přizpůsobivost tělesným křivkám
  • vzhled a barva

 

Dámský batůžek a kabelka batoh GIL Bags 2v1 2021 ModexaStyl (2)             662      modny-plecak-damski-jennifer-jones-3125-1 (8)