Co dát do dárkové peněženky

Ze všech dárků, které si lidé dávají k různým příležitostem jsou peněženky rozhodně velmi populární. Není divu, jedná se o kombinaci dárku, který je vysoce praktický a plní také estetickou funkci. Jedinou otázkou je, co její obsah?

Existuje určitá pověra, která říká, že byste neměli darovat prázdnou peněženku jako dárek. Říká se, že má symbolický význam a že peněženka bez obsahu, když je darována, nebude chtít v budoucnu „přitahovat“ další penízky.

Mince pro štěstí...

... a klidně vyšší hodnoty. V každém případě, pokud někomu darujete peněženku ve které najde nějaké drobné mince, bude určitě rád. Za prvé, je příjemné, když hned od začátku jejího používání můžete slyšet charakteristické „cinkání“ mincí :-), a za druhé se říká, že díky těmto prvním penízkům bude peněženka přitahovat další.

Šupina z kapra

Tento zvyk přímo souvisí s vánočními pověrami. U nás je docela populárním zvykem to, že byste si měli ponechat alespoň jednu šupinu z kapra, kterého zbaštíte během štědrovečerní večeře. Díky tomu se vás bude držet štěstí a finanční úspěch v průběhu dalších dvanáct měsíců. V současné době ale tento typ již není příliš běžný a věří mu zejména starší generace. 

Čtyřlístek

Tato nenápadná rostlina má podobný význam jako výše uvedená šupina. Údajně pomáhá „přilákat“ peníze do peněženky a také přináší obecné štěstí a dobrou náladu. Čtyřlístek byl každopádně vždy považován za symbol štěstí - je to pravděpodobně kvůli tomu, že je poměrně těžké ho najít.

Stírací los

Pokud mluvíme o štěstí, není špatným nápadem stírací los nebo nějaký loterijní tiket. Je nemožné si nevšimnout, že pokud nám něco chce pomoci dosáhnout bohatství, jsou takové dárky na seznamu hodně vysoko. 

Teď už jen vybrat tu pravou peněženku pro Vaše blízké.

Dámské peněženky

Dámská kožená peněženka
Pánské peněženky

Pánská kožená peněženka