Vybíráme pánské tašky

Vybíráme pánskou tašku podle tvaru, materiálu, barvy i velikosti

116-single-default

Jak vybrat pánskou tašku, to je skutečně důležitá otázka nad kterou se nezřídka zamyslí nejen moderní muži, ale i ženy. Co si budeme povídat, stále ještě mají dámy velmi významný vliv při výběru módních doplňků pro své muže, přítele, kamarády, pracovní kolegy či pro některé rodinné příslušníky. Tak i tak je nezbytné zaměřit se nejprve na vzhled, velikost, barvu či materiál.

Tvar a provedení

Tvar pánské tašky si uvedeme jako první už proto, že hraje významnou roli při výběru. Může se jednat o různá provedení, od pánských aktovek, přes tašky přes rameno až po tašky do ruky bez popruhu. Než se pustíte do nákupu, rozmyslete si důkladně funkci tašky, tedy to, jestli ji například budete nosit převážně do práce, nebo na úřady, či zda se bude jednat přímo o stylovou tašku do společnosti a na nákupy.

Velikost

S tvarem a provedením je úzce spojena také velikost pánské tašky a i zde je dobré vědět předem co budete v tašce nejčastěji nosit. U manažerů a obchodníků jsou oblíbené business aktovky a tašky, dále pak tašky na notebook a na tablet, do kterých se toho ovšem vejde více než jen elektro zařízení. Aktovky budou naprosto dostačující pro přenášení dokumentů a drobnějších předmětů. Obecně pak vede provedení tašky s popruhem přes rameno. Tento model je v dnešní době nejžádanější a nabízí značnou variabilitu. Vybrat si můžete módní tašku přes rameno pro běžné nošení ale i luxusní bussines pánskou tašku přes rameno. K dispozici je nepřeberné množství velikostí. 

Materiály

Asi tím nejvhodnějším materiálem z pohledu kvality, stylu i životnosti je kůže. Byla jedním z prvních materiálů našich předků, z nichž se vyrábělo např. oblečení a dodnes si přírodní kůže udržela svou oblibu. Pokud chcete pánskou tašku, která vydrží dlouhá léta, zapomeňte za náhražkové usně a vyberte právě tento přírodní materiál. A pokud hovoříme o přírodních zdrojích, i tašky a kabelky z bavlny, vlny, lnu či konopí mají velkou budoucnost a již dobývají pánská mola. Velkou oblibu v dnešní době zažívá také umělá kůže.

Barva

Barva je pro někoho podružná, pro jiného může být zcela rozhodující při výběru pánské tašky. Jak jste na tom vy? Není pochyb, že pokud ji chcete dokonale sladit s outfitem, měli byste si dát na výběru barvy záležet. Na druhou stranu existují univerzální barvy, jako černá či šedá.

Další vlastnosti, které lze zohlednit:

  • Výrobce
  • Cena
  • Moderní vzhled- design
  • Ergonomie a pohodlí při nošení
  • Počet přihrádek a kapes
  • Způsob nošení
  • Typ otvírání a uzavírání


265     3365      985        706-8      1096