Kabelky dle materiálů

Základní typy kabelek dle materiálů

Dámské kabelky si můžeme rozdělit do třech základních skupin podle materiálů, ze kterých jsou vyrobeny. Zapomeňme nyní na doplňky a komponenty, které mohou být třeba z kovů, a věnujme se materiálům, ze kterých je vyrobená hlavní nosná část, chcete-li tělo kabelky.

Z přírodní kůže

Největší oblibě se těší kožené kabelky a je to pochopitelné. Přírodní kůže disponuje neobvyklou životností a dokáže se různými způsoby přizpůsobit. Kůže je sice dražší, než třeba umělé materiály, ale za to ji budete moci užívat hodně dlouhou dobu. To, že kůže a výrobky z ní jsou stylové, nemusíme více rozebírat.

Kožená kabelka se dokonale hodí ke koženému oblečení, ale také například k šatům, či kratší sukénce. Nejčastějšími typy jsou pak kozina, teletina, vepřovina či hovězina. U kožených kabelek je třeba věnovat se správné péči, od počáteční impregnace, až po pravidelná promazání. Tento materiál je natolik nadčasový, že zřejmě nevyjde z módy ani za mnoho staletí.

Kožená kabelka přes rameno

Z umělé kůže

Modely kabelek z umělé kůže rozhodně nejsou pouze levnějším zbožím. Jejich velkým plusem je veliká variabilita, ať už hovoříme o barvách nebo jejich doplňcích. Ať už se takový umělý materiál nazývá eko kůže či kůže syntetická, dovoluje výrobcům mnohem více inovací a extravagancí. Takové kabelky jsou levnější než kožené, avšak mohou se mnohem rychleji opotřebit. Umělá kůže je skvělá pro ženy, co rády často mění outfity a nebojí se originálních kousků v šatníku.

Kabelka přes rameno z umělé kůže

Z textilních materiálů

Ani textilní materiály nezůstávají pozadu, co se týká variability, není tajemství, že se těší veliké oblibě u mnoha žen. Jsou lehké a můžete je i prát, nabízí celé spektrum využitelnosti, od výletů do přírody, přes nakupování, až po návštěvu kulturní události. Ani tento typ kabelky se ale svou životností ani nepřibližuje kůži, avšak podpoří ležérní a sportovní styl. Ideální doplněk outfitu pro dámy shopaholičky.

Plátěná kabelka přes rameno