Kabelky dle materiálů

Základní typy kabelek dle materiálů

Dámské kabelky si můžeme rozdělit do třech základních skupin podle materiálů, ze kterých jsou vyrobeny. Zapomeňme nyní na doplňky a komponenty, které mohou být třeba z kovů, a věnujme se materiálům, ze kterých je vyrobená hlavní nosná část, chcete-li tělo kabelky.

Z přírodní kůže

Největší oblibě se těší kožené kabelky a je to pochopitelné. Přírodní kůže disponuje neobvyklou životností a dokáže se různými způsoby přizpůsobit. Kůže je sice dražší, než třeba umělé materiály, ale za to ji budete moci užívat hodně dlouhou dobu. To, že kůže a výrobky z ní jsou stylové, nemusíme více rozebírat.

Kožená kabelka se dokonale hodí ke koženému oblečení, ale také například k šatům, či kratší sukénce. Nejčastějšími typy jsou pak kozina, teletina, vepřovina či hovězina. U kožených kabelek je třeba věnovat se správné péči, od počáteční impregnace, až po pravidelná promazání. Tento materiál je natolik nadčasový, že zřejmě nevyjde z módy ani za mnoho staletí.

Kožená kabelka přes rameno

Z umělé kůže

Modely kabelek z umělé kůže rozhodně nejsou pouze levnějším zbožím. Jejich velkým plusem je veliká variabilita, ať už hovoříme o barvách nebo jejich doplňcích. Ať už se takový umělý materiál nazývá eko kůže či kůže syntetická, dovoluje výrobcům mnohem více inovací a extravagancí. Takové kabelky jsou levnější než kožené, avšak mohou se mnohem rychleji opotřebit. Umělá kůže je skvělá pro ženy, co rády často mění outfity a nebojí se originálních kousků v šatníku.

Kabelka přes rameno z umělé kůže

Z textilních materiálů

Ani textilní materiály nezůstávají pozadu, co se týká variability, není tajemství, že se těší veliké oblibě u mnoha žen. Jsou lehké a můžete je i prát, nabízí celé spektrum využitelnosti, od výletů do přírody, přes nakupování, až po návštěvu kulturní události. Ani tento typ kabelky se ale svou životností ani nepřibližuje kůži, avšak podpoří ležérní a sportovní styl. Ideální doplněk outfitu pro dámy shopaholičky.

Plátěná kabelka přes rameno

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení